Pirkite čia
Tikriausiai retas kuris iš mūsų pagalvoja apie tai, kad mūsų organizmo stiprinimui augalai auga ir žiemos metu. Ir jie visai šalia, visiems pasiekiami. Viskas, kas žaliuoja žiemą yra naudinga žmogaus organizmui. Žalia spalva – tai chlorofilas, žaliasis augalų kraujas, kuris, patekęs į žmogaus kraujotakos sistemą, padeda pašalinti šlakus ir medžiagų apykaitos atliekas. Chlorofilas yra vertinamas kaip pati geriausia kraujo valymo ir atstatymo priemonė. O kraujo valymas yra pirmasis ir dažnai esminis žingsnis kovoje su bet kokia organizmą alinančia liga. Cheminiu požiūriu chlorofilas labai panašus į hemoglobiną. Chlorofilas valo kraują nuo radioaktyvių medžiagų, sunkiųjų metalų, vaistų likučių ir kitų toksinių medžiagų.
O visa tai ir dar daugiau yra pušų ir eglių spygliuose. Šviežiuose pušų ir eglių spygliuose yra ne tik chlorofilo, bet ir karotino bei gausybė reikalingiausių žmogaus organizmui vitaminų: C, K, P, E, PP, B1, B2, B3, B6, taip pat kobalto, geležies, mangano, aliuminio, vario, fitoncidų, eterinio aliejaus, fitohormonų, bakteriostatinių (slopinančių bakterijų dauginimąsi) ir antihistamininių (antialerginių) medžiagų. Eglių spygliuose yra nepakeičiamų aminorūgščių. Spygliai nuo seno vartojami avitaminozių, ypač trūkstant vitamino C, gydymui ir profilaktikai. Be to, spyglių preparatai didina imuniteto atsparumą, stiprina organizmą, lėtina senėjimo procesus. Taip pat preparatai pasižymi nervus raminančiu, nuskausminamuoju, antivirusiniu, antiseptiniu, atsikosėjimą lengvinančiu, šlapimą, prakaitą ir tulžį varančiu veikimu. Eglės spygliais gydomos širdies kraujagyslių, galvos smegenų ligos, veido odos, grybeliniai susirgimai, bronchinė astma. Pušų spygliai labai dažnai naudojami odos ir plaukų priežiūrai.
Tad einame į mišką ir prisilaužiame pušų arba eglių šakelių. Skiname brandžių, daugiau kaip dešimties metų senumo medžių šakeles. Parsinešę namo, nukarpome spyglius, dedame juos į drobinį arba popierinį maišelį ir patalpiname į šaldytuvą. Laikant spyglius šaltai, juose net tris mėnesius nesuyra vitaminai ir kitos veikliosios medžiagos. Jei yra galimybė, spyglius geriausia vartoti ką tik nuskintus.
Kadangi visi skubame, amžinai trūksta laiko ypatingiems gamybos receptams, paprasčiausia yra susmulkintus spygliukus dėti į termosą ir užplikyti verdančiu vandeniu. Jeigu tai padarysite vakare, iš ryto ir visą dieną galėsite gurkšnoti šiltą gėrimą.
Galima ruošti ir skanias vitaminines pušų ar eglių spyglių arbatas, kurių vartoti galima iki vieno litro per dieną. Šaukštą smulkiai sukarpytų spyglių sumaišome su šaukšteliu džiovintų ir susmulkintų vaistažolių, pavyzdžiui, mėtų, jonažolių, gervuogių, aviečių, juodųjų serbentų lapų, siauralapio gauromečio arba anyžinio lofanto. Padarytą mišinį reikia užpilti vienu litru verdančio vandens, uždengti, po dvidešimties minučių nukošti. Šios arbatos labai naudingos sergantiems kraujagyslių ir širdies ligomis, jos padeda organizmui susigrąžinti jėgas po sunkių ligų.
Jeigu norite vakare atsipalaiduoti, palepinti savo sanarius, pavargusią nugarą - nepatingėkite pasiruošti gydomąją vonią. Penkias stiklines susmulkintų pušų spyglių, šakelių ir kankorėžių suberti į puodą, užpilti vienu litru šalto vandens ir pusę valandos virti. Nukėlus nuo ugnies, laikyti apie parą. Paskui nuovirą perkošti ir supilti į vonios vandenį. Šios vonios gelbsti nuo nemigos, stiprina visą organizmą, gerina savijautą sergant radikulitu, sąnarių, kvėpavimo takų ligomis, taip pat gydo įvairias odos ligas. Žinoma, kad jos padeda sumažinti pernelyg didelę kūno masę. Nuovirą voniai galima paruošti ir tą pačią dieną.
Eidami į svečius, padovanokime savo artimiesiems arba draugams pušies šakelę. Pamerkta į vandenį, ji atgaivins kambario orą ir skleis malonų miško kvapą.