Įdomu

Savadarbė žolelių džiovykla su saulės kolektoriumi

Džiovykloje yra 6 ištraukiamos lentynos su tinkleliu, kuris padeda šilto oro judėjimui iš saulės kolektoriaus iki džiovyklos viršaus. Viršuje yra reguliuojama vėdinimo anga tam orui išeiti. Priekyje įrengtos juodos žaliuzės, todėl galima džiovinti saulėkaitoje arba be tiesioginių saulės spindulių. Ji ant ratukų, todėl visada galima pasukti į saulę. Džiovyklos bendras plotas - apie 2 kv. metrai, tačiau jį nesunkiai galima padidinti beveik dvigubai.

Lentynų tinkleliai sudaryti iš dviejų rūšių tinklelių - apatinio metalinio pagrindo tvirtumui užtikrinti ir viršutinio plastikinio, kuris neįkaista ir džiūstantys augalai prie jo neprilimpa. Saulėtą dieną džiovykloje būna 40-45C temperatūra, kurios pilnai pakanka per 1-3 dienas natūraliai išdžiovinti daugumą uogų, grybų, vaisių ir bet kokias žoleles.

Džiovykla
Džiovyklos vidus

Tibeto pieno grybas

Pieno grybas buvo išvestas Tibete ir ilgai išliko Tibeto medicinos paslaptimi. Dabar jis populiarus visame pasaulyje tiek kaip gydomasis, tiek kaip malonaus skonio natūralus produktas.

Pieno grybas stiprina imuninę sistemą, didina organizmo tonusą, gydo skrandžio ligas, valo organizmą, turi dezinfekuojančių ir priešuždegiminių sąvybių, stabdo aterosklerozę, vartojant pieno grybą kartu su išsikrovimo dienomis normalizuojasi žarnyno darbas, mažėja cholesterolio kiekis, pagreitėja medžiagų apyvarta ir to pasėkoje mažėja svoris. Plačiau apie grybo gydomasias sąvybes ir jo naudojimą gydymui galima paskaityti specialioje literatūroje arba internete.

Pieno grybas yra gyvas organizmas, todėl ji reikia atitinkamai prižiūrėti. Grybą reikėtu kasdieną perplauti šaltu vandeniu nupilant prieš tai susidariusį rūgpienį (butinai perkošti, kad neliktų grybo dalių), kuris ir yra geriamas. Po to išplautą grybą (tai nedideli balti gniužulai, panašūs į varškę, tik sukibę tarpusavyje) reikia vėl užpilti pienu. Pienas paprastai vėl surūgsta maždaug po 17-20 valandų. Grybą geriausia gerti po pusę ar pilną stiklinę likus pusvalandžiui prieš miegą.

Jei kasdien nenuplausite grybo ir nekeisite pieno, jis nebesidaugins, įgaus rudą spalvą, nebeturės gydomųjų savybių ir pagaliau žus. Sveikas grybas yra baltos, primenančios pieną ar varškę, spalvos. Jei taip atsitiko, kad neplovėte grybo 2-3 dienas, rugpienį išpilkite ir vėl užpilkite šviežiu pienu. O jei atsibodo kasdien tvarkyti grybą, galite jį išplovę užšaldyti šaldiklyje, nes atšildytas jis toliau gali būti naudojamas.

Tibeto pieno grybas
Jūsų krepšelis tuščias.
Artimiausiu metu prekiausime:
Visada galite įsigyti mūsų produktų čia.
Užsakykite juos internetinėje parduotuvėje šiame tinklapyje.
Svarbu
Apie mus
Informacija apie žolelių poveikį
Pagal ES reglamentą, informacijoje apie maisto produktus neturi būti jiems priskiriamos žmogaus ligų profilaktinės ar gydomosios savybės, todėl šiame tinklalapyje tokios sąvybės negali būti pateikiamos. Informacijos apie šiame tinklalapyje pateikiamų produktų tradicines, liaudyje pripažįstamas gydomasias ar profilaktines sąvybes savarankiškai galite rasti kituose šaltiniuose.